Martin bygger bänk och hylla
Byggmaterial al, Trädgårdsplattor 40x40cm, Hornbach, www.hornbach.se
Fotografi av Johan Strindberg, www.johanstrindberg.se
Gängstång M16 med kupolmuttrar, Islagsmutter M16, ESSVE, www.essvehuset.se

Karins vardagsrum
Aromflaska RO, Designtorget, www.designtorget.se
Ben till Ivarskåp, Petty Pegs www.prettypegs.com
Byggmaterial, Hornbach, www.hornbach.se
Böcker, Max Ström, www.maxstrom.se
Doftljus RO, Designtorget, www.designtorget.se
Fotografier Three Moons, Swirl Stilleben, www.stilleben.dk
Fotpall Söderhamn, klädsel Finnsta vit, IKEA, www.ikea.com
Gardinskena, Silent Gliss www.silentgliss.se
Gardintyg, Mimou, www.mimou.se
Gardinuppsättning, skrädderi Kemtvättsgruppen, www.kemtvattsgruppen.se
Glasskiva, soffbord Ryds Glas, www.rydsglas.se
Hylla Bestå med dörr Lappviken vit, IKEA, www.ikea.com
Kruka Flora svart, Designtorget, www.designtorget.se
Kruka Flora Vit, Designtorget, www.designtorget.se
Kuddar, Mimou, www.mimou.se
Lampa Cosy in White vit, Designtorget, www.designtorget.se
Lampa E27 svart, Designtorget, www.designtorget.se
Lampa Leimu grå, Ittala, www.iittala.com
Lampa Pilke 80 Pendantbirch white, Showroom Finland, www.showroomfinland.fi
Ljuslykta Kastehelmi regn, vattengrön, Iittala, www.iittala.com
Ljuslykta Kivi havsblå, Iittala, www.iittala.com
Ljusslinga silver, Designtorget, www.designtorget.se
Ljusstake Loop krom, Designtorget, www.designtorget.se
Matta Borg Vintage green, Louis Roe, www.louisroe.dk
Pläd, Mimou, www.mimou.se
Skål Kastehelmi ljusblå, Iittala, www.iittala.com
Skåp Ivar furu, IKEA, www.ikea.com
Soffa Söderhamn 1-sits, klädsel Finnsta vit, IKEA, www.ikea.com
Soffa Söderhamn 3-sits, klädsel Finnsta vit, IKEA, www.ikea.com
Vas Alvar Aalto Finlandia, Iittala, www.iittala.com
Vas klarglas, Designtorget, www.designtorget.se

Trend-Stefans ”Peter Pan”-inredning
Apbord, BD Barcelona, www.bdbarcelona.com
Bord gult Sandared, Jotex, www.jotex.se
Bubbellampa Mollie Albertsson, Målerås, www.maleras.se
Flaskor, Rice, www.rice.dk
Hästskål, Jonathan Adler, www.jonathanadler.com
Kakel, Kakelspecialisten, www.kakelspecialisten.se
Kruka Mintgrön, Blomsterlandet, www.blomsterlandet.se
Kruka Rosa Fiora, Kähler, www.kahlerdesign.com
Kudde Håkan, Spira, www.spirainredning.se
Kudde, House of Hackney, www.houseofhackney.com
Kudde, Monstera, Hemtex, www.hemtex.se
Matta, Stefans matta Scandiwall, www.scandiwall.se
Miljö, Studio spring, www.springstudio.se
Pall Vinröd Dimma, Tingest, www.tingest.se
S-Lampa, Cirkuslampan, www.cirkuslampan.se
Skål, Jotex, www.jotex.se
Soffa Buffeln, Sweef, www.sweef.se
Vas smal rosa, Målerås, www.maleras.se
Växter, Blomsterlandet, www.blomsterlandet.se

Trend-Stefans ”Old is the new black”-inredning
Bord med ananas Share, Nola, www.nola.se
Golvkorg Damario, PB Home, www.pbhome.nu
Hästhuvud Horse, Jotex, www.jotex.se
Lampa Bolb, Konsthantverk, www.konsthantverk.com
Marmoransikte Sedona, Jotex, www.jotex.se
Matta Bono från Jotex, www.jotex.se
Miljö, Studio spring, www.springstudio.se
Skåp Eton, PB Home, www.pbhome.nu
Stol Tampere, PB Home, www.pbhome.nu
Tapet Limerence, House of Hackney, www.houseofhackney.com
Ovanpå skåp
Korp, Wildlife Garden www.wildlifegarden.se
Vaser, Jonathan Adler, www.jonathanadler.com
Vaser, PB Home, www.pbhome.nu

Hylla 1, räknad ovanifrån
Ljusstake, Mikaela Willers, www.mikaelawillers.se
Träningsredskap Tyngdlyftaren, Tingest, www.tingest.se,
Vas, Jotex, www.jotex.se

Hylla 2, räknad ovanifrån
Byst, privat
Kanna Collar, Stelton, www.stelton.com
Kruka, Bomsterlandet, www.blomsterlandet.se
Ljusstake, Jotex, www.jotex.se

Hylla 3, räknad ovanifrån
Kruka, Serax, www.serax.com
Kvarn, Stelton, www.stelton.com
Mässingsljusstake, Indiska, www.indiska.se

Hylla 4, räknad ovanifrån
Fyrkantigt porslin Square, Anna Benson, www.gerbera.se
Timglas, Hemtex, www.hemtex.se

Hylla 5, räknad ovanifrån
Kuddar, Jakobsdals, www.jakobsdalstextil.se