Gruppspel

Torsdag 14 juni (Öppningsmatch)

17.00: GRUPP A Ryssland – Saudiarabien (SVT)

Fredag 15 juni

14.00: GRUPP A Egypten – Uruguay (TV4)

17.00: GRUPP B Marocko – Iran (SVT)

20.00: GRUPP B Portugal – Spanien (SVT)

Lördag 16 juni

12.00: GRUPP C Frankrike – Australien (SVT)

15.00: GRUPP D Argentina – Island (SVT)

18.00: GRUPP C Peru – Danmark (TV4)

20.00: GRUPP D Kroatien – Nigeria (TV4)

Söndag 17 juni

14.00: GRUPP E Costa Rica – Serbien (TV4)

17.00: GRUPP F (Sveriges grupp) Tyskland – Mexiko (TV4)

20.00: GRUPP E Brasilien – Schweiz (SVT)

Måndag 18 juni

14.00: GRUPP F Sverige – Sydkorea (SVT)

17.00: GRUPP G Belgien – Panama (SVT)

20.00: GRUPP G Tunisien, England (TV4)

Tisdag 19 juni

14.00: GRUPP H Colombia - Japan (TV4)

17.00: GRUPP H Polen – Senegal (SVT)

20.00: GRUPP A Ryssland - Egypten (SVT)

Onsdag 20 juni

14.00: GRUPP B Portugal – Marocko (SVT)

17.00: GRUPP A Uruguay – Saudiarabien (TV4)

20.00: GRUPP B Iran – Spanien (TV4)

Torsdag 21 juni

14.00: GRUPP C Danmark – Australien (TV4)

17.00: GRUPP C Frankrike – Peru (TV4)

20.00: GRUPP D Argentina – Kroatien (TV4)

Fredag 22 juni (Midsommarafton)

14.00: GRUPP E Brasilien – Costa Rica (SVT)

17.00: GRUPP D Nigeria – Island (SVT)

20.00: GRUPP E Serbien – Schweiz (SVT)

Lördag 23 juni

14.00: GRUPP G Belgien – Tunisien (SVT)

17.00: GRUPP F Sydkorea – Mexiko (TV4)

20.00: GRUPP F Tyskland – Sverige (TV4)

Söndag 24 juni

14.00: GRUPP G England – Panama (SVT)

17.00: GRUPP H Japan – Senegal (TV4)

20:00 GRUPP H Polen – Colombia (TV4)

Måndag 25 juni (Sista omgången börjar)

16.00: GRUPP A Uruguay – Ryssland (TV4)

16.00: GRUPP A Saudiarabien – Egypten (Sportkanalen)

20.00: GRUPP B Iran – Portugal (SVT)

20.00: GRUPP B Spanien – Marocko (SVT)

Tisdag 26 juni

16.00: GRUPP C Danmark – Frankrike (SVT)

16.00: GRUPP C Australien – Peru (SVT)

20.00: GRUPP D Nigeria – Argentina (Sportkanalen)

20.00 GRUPP D Island – Kroatien (TV4)

Onsdag 27 juni

16.00: GRUPP F Sydkorea – Tyskland (SVT)

16.00: GRUPP F Mexiko – Sverige (SVT)

20.00: GRUPP E Serbien – Brasilien (TV4)

20.00: GRUPP E Schweiz – Costa Rica (Sportkanalen)

Torsdag 28 juni

16.00: GRUPP H Japan – Polen (TV4)

16.00: GRUPP H Senegal – Colombia (Sportkanalen)

20.00: GRUPP G England – Belgien (SVT)

20.00: GRUPP G Panama – Tunisien (SVT)


Åttondelsfinaler

Lördag 30 juni

50. 16.00: 1C - 2D (TV4)

49. 20.00: 1A - 2B (SVT)

Söndag 1 juli

51. 16.00: 1B - 2A (SVT)

52. 20.00: 1D - 2C (TV4)

Måndag 2 juli

53. 16.00: 1E - 2F (TV4)

54. 20.00: 1G - 2H (SVT)

Tisdag 3 juli

55. 16.00: 1F - 2E (SVT)

56. 20.00: 1H - 2G (TV4)


Kvartsfinaler

Fredag 6 juli

57. 16.00: W49 - W50 (SVT)

58. 20.00: W53 - W54 (TV4)

Lördag 7 juli

60. 16.00: W55 - W56 (TV4)

59. 20.00: W51 - W52 (SVT)


Semifinaler

Tisdag 10 juli

61. 20.00: W57 - W58 (SVT)

Onsdag 11 juli

62. 20.00: W59 - W60 (TV4)


Medaljmatcher

Lördag 14 juli

16.00: BRONSMATCH – L61 - L62 (TV4)

Söndag 15 juli

17.00: FINAL – W61 - W62 (SVT)


Streama FIFA Fotbolls-VM med C More →