
Nu är det klart vilka som är de elva finalisterna och har chansen att bli Idol 2011. Här är de lyckliga som har gått vidare:
Läs helaNu är det klart vilka som är de elva finalisterna och har chansen att bli Idol 2011. Här är de lyckliga som har gått vidare:
Läs helaLinni Barresjö fick minst röster i den fjärde fredagsfinalen och fick lämna tävlingen. Här kan du se när hon röstas ut samt tycka till - var det rätt?
Läs helaIdolerna sjöng svenska hits under årets andra fredagsfinal. Denise Azemi Brasjö fick minst röster och tvingades lämna. Se det tårfyllda avskedet här.
Läs helaSe när Idoljuryns Pelle Lidell tar pulsen på publiken inför kvällen. Ni får inte missa att titta på programmet i kväll!
Läs helaPatrik och Linus blev de lyckliga vinnarna av två konsertbiljetter samt en träff med superstjärnan Britney Spears.
Läs helaSe när Robin och André sjunger en akustisk version av låten Next to you.
Läs helaSe när Olle och Molly sjunger en akustisk version av låten Teenage crime.
Läs helaMaikel imponerade med sina "moves like Jagger" under måndagens kval.
Läs helaHäng med Pelle Lidell på en rundvandring backstage.
Läs helaI kväll är det dags för kvalveckans andra dag och det gäller att verkligen rösta på sin favorit om du vill se henne i kvalfinalen.
Läs hela